Telefon kontaktowy: (32) 469 00 41 E-mail: przedszkole@berek.edu.pl
Najważniejsze informacje o Przedszkolu...
więcej..
Skontaktuj się z nami w celu uzyskania informacji...
więcej..
Pobierz potrzebne dokumenty ze strony Przedszkola...
więcej..

Zapisz dziecko do BERKA!

więcej..

Zajęcia te mają na celu wspieranie prawidłowego rozwoju mowy dzieci. Są to rożnego rodzaju ćwiczenia oddechowe, fonacyjne oraz artykulacyjne. Podczaz ćwiczeń prowadzony jest trening słuchowy. Przeprowadzane są badania przesiewowe w celu ustaleia stanu mowy dziecka. Okres przedszkolny to „złoty czas” dla rozwoju mowy dziecka. W tym czasie umysł dziecka jest najbardziej chlonny i przyswaja najwięcej informacji. Stąd terapia jest najbardziej efektywna.

Pani Karolina-  logopeda

Jestem absolwentką filologii polskiej oraz logopedii ogólnej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pracowałam z dziećmi z wadami wymowy (seplenienie, rotacyzm itp.), a także z zaburzeniami mowy związanymi z zespołem Downa, MPD, FAS, autyzmem i innymi zaburzeniami rozwojowymi. Doświadczenie zawodowe zdobywałam prowadząc zajęcia logopedyczne m.in. w szkołach podstawowych, w Bytomskim Centrum Rehabilitacji, a także w swoim prywatnym gabinecie. Poza zawodem logopedy pracuję jako lektor języka polskiego dla cudzoziemców.

Podchodzę do dzieci z szacunkiem i zrozumieniem dla trudności, jakie napotykają w związku ze swoimi problemami z mówieniem. Dbam o to, żeby podczas zajęć dzieci czuły się zrelaksowane i zadowolone, tak, aby ćwiczenia przebiegały w miłej atmosferze. Podczas prowadzenia zajęć kładę szczególny nacisk na pozytywne wzmacnianie dzieci. Podchodzę do pracy z dziećmi z uśmiechem, sercem i dużym zaangażowaniem – bardzo cieszą mnie nawet najmniejsze postępy poczynione przez dziecko. Zależy mi na tym, żeby dzieci dostrzegały te postępy i były z nich zadowolone, przez co będą czuły się bardziej pewne siebie.

Strefa Rodzica